Fototapety Fototapety 3D

Fototapety 3D – moc przestrzeni na ścianie

Jak zyskać w pomieszczeniu trochę przestrzeni, a przy okazji wprowadzić tam świeżość, harmonię i odrobinę niezwykłego wyglądu? Wystarczy zainwestować w fototapety 3D. To rozwiązanie, które ożywia nudną aranżację każdego pokoju.

Fototapety 3D nie są bardzo powszechną formą dekoracji ścian. To niewątpliwie mała wiedza kupujących sprawia, że ten rodzaj tapety nie znajduje się w wielu pomieszczeniach. A szkoda! Nie ma większej atrakcji niż przestrzenny obraz na ścianie sporego pokoju. Kapitalnie komponują się z każdym typem mebli – od bliskowschodniego stylu, przez skandynawską jakość, aż do latynoskiej ekspresji. Pozwalają zaszaleć i pobudzić wyobraźnię. Nie ograniczają też przestrzeni w danym pomieszczeniu.

Gdzie zastosować fototapety 3D?

Tapety przestrzenne znajdą swoje zastosowanie w praktycznie każdym pomieszczeniu. Ich zróżnicowane wzory nadają się do jadalni, salonu i kuchni. Fototapety 3D można skomponować według własnego „widzimisię”. Warto jednak postawić na to rozwiązanie w pomieszczeniach, które mają większą przestrzeń. Dlaczego? Tapety przestrzenne najlepiej wyglądają z dystansu. Ten sprawia, że wygląd ściany nabiera kształtów, jest czymś co wręcz chce się dotknąć. Nie znaczy to jednak, że nie można znaleźć fototapet w małych kawalerkach. Grunt to odpowiednio dobrać wzór fototapety 3D i miejsca, gdzie ma być położona.

Fototapeta powinna znajdować się na ścianie, która nie będzie niczym przykrywana. Na tapecie przestrzennej nie powinno umieszczać się półek, mebli czy obrazków. Psuje to kompozycję fototapety 3D i jej wartość przestrzenna zanika. Fototapetę przestrzenną można dodatkowo „podkręcić” stosując odpowiednie oświetlenie. Ciekawym rozwiązaniem będzie kinkiet, który doświetli części obrazu i stworzy mu fundamenty pod wyjątkową aranżację. Styliści polecają też zastosowanie lamp ultrafioletowych. Ich światło nie jest dla człowieka widoczne, jednak nada dodatkowej głębi obrazu i realistyczności dzieła na ścianie. Ich użycie zapewni niesamowite efekty.

Fototapeta przestrzenna z najpiękniejszym motywem

W naszej bazie zgromadziliśmy doskonałej jakości zdjęcia i grafiki, które idealnie sprawdzają się w projektach 3D. W naszej ofercie fototapet przestrzennych znajdziesz motywy z całego świata, prezentujące klimatyczne uliczki starych miasteczek, urocze alejki oraz zachwycające ścieżki prowadzące w głąb pięknych parków i zapierających dech lasów. 

W tej kategorii coś dla siebie znajdą również miłośnicy nowoczesnej architektury. Fototapety w 3D mogą prowadzić przez imponujące mosty i tunele, prezentując stalowe, murowane lub drewniane elementy konstrukcyjne z absolutnie zaskakującej perspektywy. Fototapeta w 3D może także oferować niezwykłe efekty wizualne w oparciu o abstrakcyjne i geometryczne grafiki w hipnotyzujących lub minimalistycznych wzorach i kolorach. 

Jak robimy fototapety z efektem głębi? 

Fototapety przestrzenne drukujemy z zastosowaniem technologii druku UV na papierze lateksowym. Specjalistyczne atramenty polimerowe są napylane na powierzchnię papieru w kilku warstwach oraz utrwalane z wykorzystaniem światła ultrafioletowego. Drukujemy w każdym kolorze - również na biało i w kolorze głębokiej czerni. Najwyższej jakości papier gwarantuje perfekcyjne odwzorowanie wszystkich kolorów i detali nawet najbardziej skomplikowanych projektów 3D. 

Fototapety 3D to piękno i wytrzymałość

Ciężko jest wymienić wszystkie zalety fototapety 3D. Ich niewątpliwym atutem jest wytrzymałość. To rozwiązanie jest kilka razy bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia od zwykłych tapet. Skąd takie właściwości? Wykonane są ze specjalnych materiałów, które wzmacniają ich strukturę, nie pozwalają na szybką degradację (są przez to bardzo ekologiczne), a dodatkowo spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa – tapeta opiera się pożarom i ma wszystkie niezbędne do użycia atesty. Świetnie przepuszczają też powietrze, a dzięki temu nie powodują uszkodzeń ścian i np. ewentualnego zagrzybienia. Nadają się przez to do wykończenia pokojów dziecięcych. Mali poszukiwacze przygód będą na pewno zadowoleni z cudownego statku lub piłkarskiego stadionu, który ozdoby ich cztery kąty.

Fototapety 3D odpierają ataki wilgoci, nie odklejają się pod wpływem wahań temperatury i ułatwiają tym pielęgnację – każde zanieczyszczenie usuwa się z nich przy pomocy zwykłych detergentów. Wielką zaletą jest też żywotność fototapety 3D – produkt może wisieć na ścianie (bez utraty swoich walorów) aż 15 lat!

Nowoczesne fototapety 3D na wymiar 

Fototapety z efektem głębi wykonujemy na zamówienie i na wymiar. Co to oznacza w praktyce? Twoja fototapeta 3D będzie dokładnie taka, jakiej potrzebujesz i idealnie wpisze się w miejsce, które dla niej przeznaczysz. Fototapety 3D na wymiar możesz zamówić na ścianę w dowolnym kształcie i rozmiarach. Bez problemu okleisz nimi również ściany skośne, obłe czy zakończone łukiem. W przypadku dużych ścian fototapety 3D na wymiar drukujemy w brytach / pasach - na styk, bez nieestetycznych marginesów, które mogłyby zaburzyć koncepcję i jakość końcowego efektu wizualnego. 

Postaw na fototapety 3D!

Wśród funkcjonujących dekoracji i wykończeń nie ma tak trwałego i szykownego produktu jak tapeta przestrzenna. To ona nadaje wrażenie realności i pozwala przenieść się do każdego miejsca na świecie – od krateru wulkanu po piaszczystą plażę. Fototapety 3D poszerzają ściany, podnoszą sufity. Przed zamontowaniem takiej tapety należy ścianę odpowiednio wyrównać, oczyścić i gotowe. Montaż produktu jest niezwykle prosty, a efekt rzetelnego wykonania powali na kolana każdego domownika i gościa.

Ceny fototapet 3D są zróżnicowane i zależą od jej projektu, wielkości, sposobu wykonania i materiałów przeznaczonych do jej produkcji. Dostępne fototapety 3D to gwarancja najlepszej jakości, która zaprocentuje spokojnym użytkowaniem przez długie lata!